8 Temmuz 2012 Pazar

Şeftalili Cheesecake'imsi Bir Şey

 Delibu tarif vermeye kalkarsa;
 Bu heveslerin sebebi hep mutfaksever, becerikli ev arkadaşlarım, yoksa benim neyime 16 kat börek, neyime cheesecake yapmak.

 Ev arkadaşımın tarifini hatırlayamayınca(aklımda tarif tutmak hiç huyum değildir), onun yaptığına benzer bir tarif buldum internetten, bir de çok profesyonelmişim gibi modifiye ettim tarifi :) Çıkan sonucu beğenmesem paylaşmayacaktım ama tahmin ettiğimden daha çok beğendim.(kendi yaptığım şeye beğendim demek de olmadı şimdi.)
 
 Normal şartlarda cheesecake seven biri değilim aslında, ama bu tarifin kreması daha hafif oluyor, ve kremayı dışarıdaki hazır satılanlardan daha ince yapmaya çalışıyorum. Üstündeki sosu da kendim yapayım, doğal olsun dedim. Arkadaşım böğürtlenle yapmıştı, ben de evde sadece şeftali bulunca, şeftaliyle deneyeyim dedim.


Pek çekici görünmeyen cheesecake'i paylaşma istediği de nerden çıktıysa :)Ben gelin oldum videosundaki gelin tadında 'Ben cheesecake yaptııım' diyorum ve gidiyorum.
Tatlı yeyin tatlı kalın inşAllah.
Duayla.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

Hiç fena görünmüyor bence :)

OnTheRoad dedi ki...

of of of. yenmez buna bakılır böyle :)

Adsız dedi ki...

himmm.. Bögürtlenli cheesecake'in tadina bakmistim sanrm bn :) muhtesemdi ! Eminim senin seftali de en az onun kadardir ;)

Delibu! dedi ki...

Renklihayat;
Mutlu olurum öyleyse :)

Ontheroad;
O kadar güzel görünüyor mu yaHu? :) Teşekkür ediyorum.

Adsız;
Immm bir daha yaparım buna da bakarsın inşAllah öyleyse :)

Sevgiyle.

LEYLAnın KAHVE DÜKKANI dedi ki...

Üzerinde bir nebze oynanırsa bence gayet iyi bir tarif :)

Delibu! dedi ki...

Sen öyle diyorsan öyledir Leylacım :)
Öğreneceğim inşAllah.

Sevgiyle.